Hakan:Muhafız
Netflix
Binnur Karaevli

Binnur Karaevli

Binnur Karaevli Robert Koleji bitirdikten sonra ABD’de Carnegie Mellon Üniversitesi’nin Tiyatro bölümünden mezun oldu. ABD’nin önemli tiyatrolarından Arena Stage ve San Diego Repertory tiyatrolarında yönetmen asistanlığı yaptıktan sonra Los Angeles Theatre Center da Dramaturge ve Oyun Geliştirme sorumlusu oldu, daha sonra Los Angeles ta kendi tiyatro grubu olan Platformu kurdu. Los Angeles’ta USC de Film Masterını tamamladı ve Ridley Scott & Associates, The Hallmark Channel, MGM de çalıştıktan sonra kendi projelerine yöneldi. Filmleri, Voices Unveiled, Searching for Paradise, Evelyn of the Desert ve Dance of the Whirling Dervish, Seattle, Moondance, New Orleans, Nurnberg, SEEFest ve Winfemme Film Festivallerinde En İyi Film ve jüri ödülleri almıştır.

Binnur Karaevli’nin Istanbul ile Los Angeles arasında geliştirdiği film projelerinden bazıları; Focus Film şirketi için Ashley Judd, Morgan Freeman’in oynadığı filmleri yazan senarist Yuri Zeltser’in “Walking Into Fire” ve Digiflame için Disney’nin “Mulan” filminin senaristleri Eugenia & Ray Singer’in “Jack Blue” animasyon filmidir. Larrikin Entertainment ile Dragonslate şirketlerinin ortak yapımı “Saladin” mini-dizisinde Avrupa/Orta Doğu prodüktörü olarak görev almaktadır. Yönetmenliğini ve senaryosunu üstlendiği Ara Güler’in hayatını anlatan uzun metraj belgesel, “The Eye of Istanbul: Life and Photographs of Ara Güler” Kasım 2015 de tamamlandıktan sonra 2016 Washington DC Independent Film Festivalinde “Festivalin En Iyisi” ödülünü aldı. O3 Medyanın Uluslararasi Senaryo ve Prodüksiyon danışmanlığını da üstlenen Binnur Karaevli reklam ve tanıtım filmleri çekmektedir. Boğaziçi ve Kadir Has Üniversitelerinde film dersleri vermiş olan Binnur Karaevli, senaryo ve uluslararası film prodüksiyonu seminerleri de vermeye devam etmektedir.

Kaynak: https://www.binnurkaraevli.net

Hakan: Muhafız

Hakan: Muhafız, N. İpek Gökdel’in Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi adlı kitabından senaryolaştırılan Netflix’in ilk Türkiye yapımı dizisidir.

Fragman

Hakan: Muhafız fragman

Ne zaman başlıyor?

Gösterim tarihi: 14 Aralık 2018

Tüm dünyada aynı tarihte gösterimde…

Yönetmenler kimler?

Umut Aral
Gönenç Uyanık
Can Evrenol
Gökhan Tiryaki

Kimler yazdı?

N. Ipek Gökdel, Binnur Karaevli, Yasemin Yılmaz, Emre Özpirinçci, Jason George, Kerim Ceylan, Cansu Çoban, Atasay Koç, Volkan Sümbül, Aşkım Özbek, Atilla Ünsal, Uğraş Güneş

Hangi kanalda?

Çağatay Ulusoy'un yeni dizisi The Protector sadece Netflix'de.