Hakan:Muhafız
Netflix
Mehmet Kurtuluş

Mehmet Kurtuluş

Doğum tarihi: 27 Nisan 1972

Doğum yeri: Uşak

Almanya’nın Salzgitter şehrinde büyüyen Mehmet Kurtuluş, 20’li yaşlarında çocukluğunu geçirdiği bölgedeki devlet tiyatrosunda oynamaya başlamıştı. 1995 yılında Hamburg'da büyük bir tiyatro olan Komödie am Winterhuder Fährhaus’da bir komedi oyununda rol aldı. O yıllarda,ünlü oyuncu Evelyn Hamann’ın keşfiyle bir televizyon serisinde oynadı, dizi ve tiyatro çalışmalarına devam etti.

1998’de Fatih Akın’ın Kısa ve Acısız filminde başrol oynadı. Aynı yönetmenin Temmuz’da ve Duvarı Karşı filmlerinde rol aldı. Osman Sınav’ın yönetmenliğini yaptığı Pars: Kiraz Operasyonu filmindeki başrolüyle 2007 yılında Türkiye’de dikkat çekti. 2014’te başrolünü Samuel L. Jackson’ın oynadığı “Big Game” adlı filmde ilk 5 ana karakter arasında yer aldı. 2015-2016 yıllarında Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Derviş Paşa karakterini canlandırdı.

Mehmet Kurtuluş
Mehmet Kurtuluş
Mehmet Kurtuluş

Hakan: Muhafız

Hakan: Muhafız, N. İpek Gökdel’in Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi adlı kitabından senaryolaştırılan Netflix’in ilk Türkiye yapımı dizisidir.

Fragman

Hakan: Muhafız fragman

Ne zaman başlıyor?

Gösterim tarihi: 14 Aralık 2018

Tüm dünyada aynı tarihte gösterimde…

Yönetmenler kimler?

Umut Aral
Gönenç Uyanık
Can Evrenol
Gökhan Tiryaki

Kimler yazdı?

N. Ipek Gökdel, Binnur Karaevli, Yasemin Yılmaz, Emre Özpirinçci, Jason George, Kerim Ceylan, Cansu Çoban, Atasay Koç, Volkan Sümbül, Aşkım Özbek, Atilla Ünsal, Uğraş Güneş

Hangi kanalda?

Çağatay Ulusoy'un yeni dizisi The Protector sadece Netflix'de.