Hakan:Muhafız
Netflix
Okan Yalabık

Okan Yalabık

Doğum tarihi: 13 Aralık 1978

Doğum yeri: İstanbul

1998 yılından itibaren tiyatro da aktif rol alan Yalabık, dizi dünyasına ilk etkili girişi 1999 yılında Türkiye’de geniş bir izleyici kitlesinin ilgisini çeken Yılan Hikayesi ile yaptı.

2006 yılına kadar 10’dan fazla dizi ve projede yer aldı. 2006 yılında rol aldığı Hatırla Sevgili adlı dizi ile özellikle dizi oyunculuğu kariyerinde önemli bir çıkış yaptı.

2010 yılında Yavuz Turgul’un yazıp yönettiği polisiye türündeki Av Mevsimi’nde, antropoloji okumuş çaylak bir polisi canlandırdı.

2011-2012 yıllarında, ünü Türkiye’yi aşan Muhteşem Yüzyıl dizisinde oynadığı Pargalı karakteriyle Okan Yalabık ismi, canlandırdığı karakterle anılan oyuncular arasına girdi.

2017 yılında, Masum adlı mini seride rol aldı. Haluk Bilginer’in başrolde yer aldığı bu dizideki performansıyla oldukça takdir topladı. Aynı yıl, Vatanım Sensin adlı dizide İngiltere’nin gizli ajanı Charles Hamilton rolünü oynadı.

Uncharted 3 oyununda ana karakter Nathan Drake’in sesi oldu. 2011’de Muhteşem Yüzyıl’da artık oynamasa da sonrasında dizinin dış sesi olarak devam etti.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun.

Okan Yalabık
Okan Yalabık
Okan Yalabık

Hakan: Muhafız

Hakan: Muhafız, N. İpek Gökdel’in Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi adlı kitabından senaryolaştırılan Netflix’in ilk Türkiye yapımı dizisidir.

Fragman

Hakan: Muhafız fragman

Ne zaman başlıyor?

Gösterim tarihi: 14 Aralık 2018

Tüm dünyada aynı tarihte gösterimde…

Yönetmenler kimler?

Umut Aral
Gönenç Uyanık
Can Evrenol
Gökhan Tiryaki

Kimler yazdı?

N. Ipek Gökdel, Binnur Karaevli, Yasemin Yılmaz, Emre Özpirinçci, Jason George, Kerim Ceylan, Cansu Çoban, Atasay Koç, Volkan Sümbül, Aşkım Özbek, Atilla Ünsal, Uğraş Güneş

Hangi kanalda?

Çağatay Ulusoy'un yeni dizisi The Protector sadece Netflix'de.